SINGAPŪRAS KAĶIS

Singapūras kaķis ir viena no mazākajām kaķu šķirnēm, kas slavens ar savām lielajām acīm un ausīm, brūno kažoku un trulo asti. Šķirne tika izveidota 1970. gadā ASV no 3 no Singapūras izvestiem kaķiem, lai gan vēlāk atklājās, ka šie kaķi sākotnēji tika ievesti Singapūrā no ASV.

Vēsture

1975. gadā pēc strādāšanas Singapūrā Timotijs un Hals Medovi atgriezās ASV ar 3 brūniem kaķiem. Šie trīs kaķi bija Singapūras šķirnes priekšteči. Šķirtne ieguvusi savu nosaukumu no Singapūras. Singapūras kaķi kā šķirne Kaķu Mīļotāju Asociācijā tika reģistrēti 1982. gadā un čempionāta statuss tiem tika piešķirts 1988. gadā. Šā perioda starpposmā audzētāji atzina, ka metienā ik pa laikam var būt kaķēns citā krāsā. Lai padarītu šķirni tīrāku, audzētāji pirms kaķu pavairošanas pārbaudīja vai kaķis nav recesīvā gēna nēsātājs. Tika atklāts, ka 2 no 3 kaķiem nēsā šo gēnu.

Raksturojums

Singapūras kaķi ir mazi vai vidēji lieli plecīgi, muskuļoti kaķi ar ļoti īsu un smalku kažoku. Kaķenes sver no 2.27-2.72kg, runči no 2.72-3.63kg. Kaķiem ir lielas stāvas ausis un lielas mandeļu formas acis. Aste ir tieva, īsāka par ķermeni ar strupu galu. Apmatojuma struktūra ir kā svītrainam kaķim, tas nozīmē, ka apmatojumā ir tumšas un gaišas joslas – parasti ir divas tumšas joslas, kas atdalītas ar divām gaišām joslām ar tumšu krāsu galā. Apakšā, ieskaitot kaķa zodu, purnu un krūškurvi ir gaišā krāsa. Kaķu reģistrā tiek atzīta tikai viena krāsa sēpia aguti, kas tiek raksturota kā tumši brūna krāsa uz silti veca ziloņkaula zemes. Kaķu Mīļotāju Asociācijā Singapūras kaķi ir raksturoti kā aktīvi, zinātkāri, rotaļīgi. Kaķi ir sirsnīgi un tiem ir nepieciešama cilvēku uzmanība. Kaķiem patīk rāpties uz augstām vietām, lai labāk pārredzētu apkārtni. Lielbritānijā kaķis vidēji maksā 300-400£, bet izstāžu kaķis var maksāt līdz pat 600£.

Veselība

Audzētājiem ir pazīstams stāvoklis kā dzemdes inertums – dzemdes muskuļu vājuma dēļ nespēja patstāvīgi piedzemdēt kaķēnus. Šis stāvoklis bija vienam no sākotnējiem kaķiem un ir sastopams arī mūsdienu kaķiem. Šādiem kaķiem ir nepieciešams veikt ķeizargriezienu. Nav zināmas citas ģenētiskas saslimšanas vai veselības problēmas, bet audzētājiem ir parādījušās bažas par ģenētisko daudzveidību. 2007. gadā veiktajos pētījumos tika konstatēts, ka starp 22 pētāmajām šķirnēm Singapūras kaķiem ir vismazākā ģenētiskā dažādība. Doma par kaķu krustošanu ar citām šķirnēm neguva atsaucību.


Raksts sagatavots no internetā pieejamajiem resursiem.